RSS

Miina

Kõrveküla maanaiste selts Miina

Kõrveküla maanaiste selts Miina on asutatud 25. septembril 2000. aastal ja  on samast aastast ka  Tartu Maanaiste Liidu liige. Naisseltsi  juhatuse liikmed  on alates 28.03.2008 Meeli Kruus, Ingrid Matteus ja Maiki Toots. Praegu käib selts koos Kõrveküla Põhikoolis ja Härma  raamatukogus.

Seltsi tegevuse peamine  eesmärk on edendada Eesti käsitööd, omandada erinevaid käsitöövõtteid ja oskusi, õppida  uusi ja erinevaid käsitöö vorme. Laiem tähendus seltsil on  sotsiaalne – liita oma küla inimesi, nii naisi, kui ka läbi erinevate tegevuste lapsi, mehi, teisi pereliikmeid. Seltsi tullakse, et õppida,  jagada teadmisi, oskusi ja kogemusi.

Esimesed töövõtted õpiti klaasimaalis, portselanmaalis, vitraažtehnikas ja siidimaalis.  Möödunud aastast tegutseb pärliring, mis osutus väga populaarseks –  naisseltsi tegevusega liitus mitmeid  uusi toredaid noorliikmeid.  On saadud esimesed kogemused ka nõelviltimises.

Aastate vältel on  toimunud palju toredaid üritusi, mida naisselts Miina on korraldanud või mille korraldamises osalenud, neist olulisemad:

  • 2001. a käis toonane naisseltsi juht Õilme Noobel Uppsalas Tartu Maavalitsuse ühisprojekti raames käsitöö koolitusel ja tutvustas Rootsis ka  Tartumaa naiste käsitööd.
  • 2003. aastal  külastas naisseltsi  toonane  Eesti Vabariigi presidendi  proua Ingrid  Rüütel, naisseltsi liikmetega istuti ümarlauas ja  räägiti Eesti rahvuslikust identiteedist ning  Eesti naiste  imelisest  käsitööst.
  • 2004. aastal  korraldasime Maanaiste päeva tähistamiseks Tartumaa naisseltsidele Nõidade Peo Tartu  vallamajas.
  •  2005. a.  oktoobris osales naisseltsi esindus  Baltimaade Maanaiste Konverentsil

Viimase aasta hoogne tegevus ei ole jäänud teistelegi märkamata. MTÜ Amme Kannel kutsus naisseltsi korraldama käsitöö õpitubasid Väägvere külapäevale, Tartu Maanaiste Selts aga Tammistu mõisapäevadele. Koostöös MTÜ-ga Kõrvekülaline korraldati Kõrveküla külapäeval suur käsitöönäitus ja mitmeid käsitöö õpitubasid. 2008 aasta sügisest alustatasime Kohaliku omaalgatuse programmi toel kangakudumise õppimist.

Planeerimisel on silmaringi avardamiseks ja uute käsitöövõtete õppimiseks õppereisid tunnustatud käsitöökodadesse ja taaselustada õpilaste käsitööpäevade korraldamine koolivaheaegadel.

Eesti Naine on Tugev, Tark, Ilus ja Maitsekas.  Naisseltsi koonduvad naised uusi kogemusi saama ja  olemasolevaid jagama. Naisselts on RÕÕM  enda ja teiste tugevuse, tarkuse, ilu ja maitsekuse jagamisest.   JAGATUD RÕÕM ON POOLE SUUREM!

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: